a pezsgő és szórakoztató megnyitó ünnepség után az ázsiai játékok csodálatos módon indultak el, ahogy az érintett sportolók megkezdték az aranyérem dicsőségét.

az ázsiai játékok látványos megnyitó ünnepség után zajlanak. Stanley Chou / Getty Images

a verseny előtti összes beszélgetés után számos versenyzőnek kevés ideje volt megkóstolni az Incheon légkörét, mivel egyenesen behúzták őket, hogy különböző tudományágakban versenyezzenek. És 36 sportággal és 439 AranyÉremmel a 2014-es Asiad első napján rengeteg csillagjáték volt a mintavételhez.

itt van a razzia, hogy az első érmet nyert 1.napon, és a fő történet elején mi van beállítva, hogy egy magával ragadó játékok Incheon.

Chung Sung-Jun / Getty Images

Jitu Rai volt a show sztárja az ázsiai játékok nyitónapján, aranyat vett Indiának az 50 méteres légpisztoly versenyen. Az indiai lövő visszatartotta a Vietnám kihívását Hoang Phuong Nguyen és Wang Zhiwei, akik a második, illetve a harmadik helyen végeztek, hogy megszerezzék a címet.

Rai egy ezüstérem hátán érkezett a világbajnokságra az utolsó versenyén, és kiváló formát mutatott be itt, hogy 186,2-es végeredményt tegyen közzé egy csodálatosan küzdött versenyen.

az aranyérmes győztes örömmel fejezte be egy ilyen magas színvonalú mezőny tetején, per Times of India:

nagyon meg akartam nyerni ezt az aranyat, és nagy nyomás alatt voltam. A verseny itt még több volt, mint a Nemzetközösségi Játékokon vagy a világbajnokságon.

boldog vagyok, hogy teljesíthettem a kívánságomat.

indiai krikett kommentátor Harsha Bhogle tisztelgett Rai bemutatója előtt:

és nem ez volt az egyetlen érem, amelyet az indiánok nyertek a lövöldözésben, mivel Shweta Chaudhry bevágta az ország első érmét a játékokon a 10 méteres légpisztoly versenyen, ezt a fegyelmet a Kínai Zhang Mengyuan nyerte, Dél-Korea Jung Jee-Hae ezüstöt szerzett.

Chaudry (jobbra) számtalan kérdést legyőzött, hogy megnyerje bronzérmét. Chung Sung-Jun / Getty Images

Chaudhry bronzát még lenyűgözőbbé tette az a tény, hogy az esemény előtt meg kellett változtatnia a fegyverét; néhány probléma a vámhatóságnál az eredeti fegyverét három napig elszigetelten tartotta, per Times of India.

Kína domináns a nyitónapon

a negyedik egymást követő évben a kínaiak vették át a játékok nyitó érmét, mivel Guo Wenjun, Zheng és Zhou Qingyuan nyerte a női 10 méteres légpisztoly csapatversenyt. A trió öt ponttal nyert a kínai Tajpejtől, A Mongóliai hármas pedig bronzérmet szerzett.

Zhang számára pedig ez egy extra különleges napnak bizonyulna, mivel a 24 éves egyéniben megszerezte a nap második aranyérmét.

Zhang mintázott dicsőség a csapatban és az egyes tudományágakban. Lee Jin-man / Associated Press

ez volt az első aranyérem Kína számára a játékok 1.napján, mivel a nemzet pozitív precedenst teremtett a verseny hátralévő részében, néhány kiváló teljesítménnyel a különböző tudományágakban. Valójában a férfiak nem sokkal később a középpontba kerültek, mivel Pang Wei,Pu Qifeng és Wang Zhiwei kiváló bemutatót készítettek, hogy Kínának újabb aranyat adjanak, és nyerjenek az 1. napon.

ezt követően Kína vezeti az érmek táblázatát az 1.nap végén, és ha az ország versenytársai továbbra is ilyen kiemelkedő dominanciával teljesítenek, nehéz látni, hogy bármelyik nemzet közel áll az éremfogáshoz.

arany Kezdés házigazdáknak

Brendon Thorne / Getty Images

Lee Ha-sung az 1.napon vette át Dél-Korea első aranyérmét a játékokon, győztesen került ki a férfi changquan-ban. 9,71 ponttal megelőzte a makaói Jia Ruit és a japán Daisuke Ichikizakit, akik 9,69, illetve 9,67 pontot szereztek.

a Changquan versenyző akcióban a 2010-es játékok. Richard Heathcote / Getty Images

a Ganghwa Dolmens Gimnáziumban a hazai közönség üvöltve Lee—aki a kilencedik pozícióban kvalifikálta magát a döntőbe—szinte hibátlan bemutatót készített, hogy Dél-Korea 12 éven át első aranyérmét adja wushuban az Ázsiai Játékokon.

Lee azt mondta, hogy a tömeg segített nagy szerepet játszani a győzelmében, per johnhapnews.co.kr:

csak a megfelelő mennyiségű feszültséget éreztem. Amikor a koreai nézők tapsoltak és éljeneztek, nagyon felpörögtem.

azt mondtam magamnak, hogy nem szabad túlságosan belemerülnem az eredménybe. Csak a legjobbat akartam adni, amim volt.

a hazai szurkolók pedig másodszor ünnepeltek az 1.napon, mivel a dél-koreai csapat a díjlovaglás versenyén is megszerezte az aranyérmet. 71.737 ponttal végeztek Japán és Tajvan előtt, akik a második, illetve a harmadik helyet szerezték meg.