po musującej i zabawnej ceremonii otwarcia, Igrzyska azjatyckie rozpoczęły się w cudowny sposób, gdy zaangażowani sportowcy rozpoczęli swoje działania w kierunku chwały złotego medalu.

Igrzyska azjatyckie rozpoczynają się po widowiskowej ceremonii otwarcia. Stanley Chou/Getty Images

po zakończeniu wszystkich rozmów przedkonkursowych, wielu zawodników miało mało czasu na spróbowanie atmosfery Incheonu, ponieważ byli pchani prosto do rywalizacji w różnych dyscyplinach. 36 dyscyplin sportowych i 439 złotych medali do wygrania sprawiły, że pierwszego dnia Asiad 2014 można było spróbować niesamowitych akcji.

oto podsumowanie tego, jak pierwsze medale zostały zdobyte pierwszego dnia i główne historie na początku tego, co ma być wciągającą grą w Incheon.

Chung Sung-Jun / Getty Images

Jitu Rai był gwiazdą pokazu w dniu otwarcia Igrzysk Azjatyckich, zdobywając złoto dla Indii w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 50 metrów. Hinduski strzelec odpierał rywalizację Wietnamczyków Hoang Phuong Nguyen i Wang Zhiwei, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Rai przychodził do tego na plecach srebrnego medalu mistrzostw świata na swoim ostatnim konkurencyjnym wyjeździe, a on pokazał doskonałą formę tutaj, aby opublikować końcowy wynik 186,2 w tym, co było cudownie walczone konkurs.

zdobywca złotego medalu był zachwycony zakończeniem na tak wysokiej klasy polu, za czasów Indii:

bardzo chciałem zdobyć to złoto i byłem pod dużą presją. Rywalizacja tutaj była jeszcze większa niż na Igrzyskach Wspólnoty Narodów czy Mistrzostwach Świata.

cieszę się, że mogłem spełnić swoje życzenie.

Indyjski komentator krykieta Harsha Bhogle złożył hołd wyświetlaczowi Rai:

nie był to jedyny medal wywalczony przez Hindusów w strzelaniu, ponieważ Shweta Chaudhry zdobyła pierwszy medal igrzysk w konkurencji pistoletu pneumatycznego z 10 metrów, dyscyplinę, którą wygrał Chińczyk Zhang Mengyuan, a południowokoreański Jung Jee-Hae zdobył srebro.

Chaudry (po prawej) pokonała niezliczone problemy i zdobyła brązowy medal. Chung Sung-Jun/Getty Images

to, co sprawiło, że brąz Chaudhry ’ ego było jeszcze bardziej imponujące, to fakt, że musiała zmienić broń przed tym wydarzeniem; niektóre problemy w urzędzie celnym pozostawiły jej oryginalną Broń trzymaną w izolacji przez trzy dni, w zależności od czasów Indii.

Chiny dominują w dniu otwarcia

po raz czwarty z rzędu Chińczycy zdobyli medal otwarcia igrzysk, ponieważ Guo Wenjun, Zheng i Zhou Qingyuan wygrali drużynowe zawody z 10-metrowego pistoletu pneumatycznego kobiet. Trio wygrało pięcioma punktami z chińskiego Tajpej, a trójka z Mongolii zdobyła brązowy medal.

A Dla Zhanga to byłby wyjątkowy dzień, bo 24-latka zdobyła swój drugi złoty medal dnia w dyscyplinie indywidualnej.

Zhang zdobył sławę w drużynowej i indywidualnej dyscyplinie. Lee Jin-man/Associated Press

był to pierwszy z rzędu złoty medal dla Chin pierwszego dnia igrzysk, ponieważ naród ustanowił pozytywny precedens dla reszty zawodów z doskonałymi występami w różnych dyscyplinach. Rzeczywiście, mężczyźni zajęli centralne miejsce wkrótce po tym, jak Pang Wei, Pu Qifeng i Wang Zhiwei zaprezentowali się znakomicie, aby dać Chinom kolejne złoto i wygrać w strzelaninie pierwszego dnia.

następnie To Chiny zajmują pierwsze miejsce w tabeli medalowej na koniec pierwszego dnia, a jeśli zawodnicy tego kraju nadal będą występować z tak wybitną dominacją, trudno jest zobaczyć, jak jakikolwiek kraj zbliża się do dopasowania swojego zdobyczy medalowej.

Złoty Start dla gospodarzy

Brendon Thorne / Getty Images

Lee Ha-sung odebrał pierwszy złoty medal igrzysk Korei Południowej pierwszego dnia, wygrywając w męskim changquan. Z notą 9,71 pkt wyprzedzili go Japończycy Jia Rui z Makau i Daisuke Ichikizaki, którzy zdobyli odpowiednio 9,69 i 9,67 pkt.

zawodnik Changquanu na igrzyskach w 2010 roku. Richard Heathcote / Getty Images

Lee, który zakwalifikował się do finału na dziewiątej pozycji, zaprezentował się niemal bezbłędnie, dając Korei Południowej swój pierwszy złoty medal w wushu na Igrzyskach Azjatyckich od 12 lat.

Lee powiedział, że tłum pomógł odegrać dużą rolę w jego zwycięstwie, za johnhapnews.co.kr:

poczułem odpowiednie napięcie. Kiedy koreańscy widzowie klaskali i wiwatowali, byłem naprawdę napompowany.

powiedziałem sobie, że nie powinienem się zbytnio angażować w wynik. Chciałem dać z siebie wszystko.

i kibice domu świętowali po raz drugi w dniu 1., ponieważ drużyna Korei Południowej również zdobyła złoty medal w zawodach ujeżdżeniowych. Z wynikiem 71.737 punktów wyprzedzili Japonię i Tajwan, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.